Home > All >

Školní jídelna Mikulky s titulem

Jsme pyšní na to, že se naše základní škola může pochlubit bronzovým titulem Skutečně zdravé školy. Převzetí titulu proběhlo na slavnostní konferenci, ale k dosažení tohoto ocenění bylo potřeba mnoho práce. Základem je pochopitelně zdravý jídelníček, bez konzervantů, zbytečných cukrů, soli a tuku, přesto chutná a pestrá jídla. Zařazujeme do jídelníčku jídla podle nových receptur, hodně zeleniny a ovoce. Pečlivě si vybíráme dodavatele, škola spolupracuje přímo s farmáři a odebírá jejich produkty.

Dále organizujeme pro žáky doprovodné programy, jako jsou návštěvy ekofarem, pořádáme projekty tříd o zdravém způsobu stravování.  V atriu školy vznikla zahrádka s bylinkami, rajčaty, petrželkou, bylinky a zelenina ze zahrádky zpestřují školní jídelníček.

Žáci mohou přispět svými nápady co vařit, rodiče pravidelně stravování kontrolují v rámci práce stravovací komise. Kuchyň podporuje akce školy, například v den Strašidlácké školy nás obsluhovaly čarodějnice a jídelníček byl skutečně děsivý – haloween polévka z muších nožiček a s kozími bobky, netopýr pečený a špikovaný pařátkem, nebo kostlivcova krkovička s černou omáčkou, jako příloha rozemleté ježibabí bradavice s muchomůrkou. Vše ale velká dobrota. Na Mikuláše se v jídelně potkáme určitě s čerty a slavností závěr roku budou mít deváťáci jako v restauraci s obsluhou.

Jsme rádi, že naše škola boří představy o školním stravování v podobě hnědých univerzálních omáček a plátku tvrdého masa. Počet strávníků u nás roste. Když se chce, jde to. Je za tím vším ale velké nadšení vedoucí školní jídelny, vedoucí kuchařky a všech zaměstnanců jídelny. A za to jim děkujeme.

Mgr. Lipertová Michaela, ředitelka

 

Publikováno v All

Mohlo by se vám také líbit...

11Zář2018

Významné termíny

Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594
3Zář2018